Wybierz język 
Gość

V Światowy Turniej Point i K.O. w Japonii

Sobota 2016-04-02

Dnia 02.04.2016 roku, w Hali Sportowej Gymnasium of National Yoyogi Stadium w Tokio, odbędzie się V Światowy Turniej Point i K.O. (Knock-Out), zorganizowany przez Non-Profit Organization (NPO) KARATE-DO POINT & K.O. Rules Association, pod patronatem Ministerstwa Oświaty, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT) Japonii.Na zaproszenie Prezydenta Katsuaki Sato, byłego mistrza świata IKO Kyokushinkai z 1975 r., w Tokio wystąpi trójka reprezentantów OYAMA PFK rekrutujących się z Małopolskiego Klubu Karate z Andrychowa. W kategorii otwartej seniorów będzie walczył utytułowany Sensei Damian Krupka (m.in. srebrny medalista Otwartych Mistrzostw Australii w Karate Kyokushin, Sydney 2014 i Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF, Wieliczka 2015 ). W kategorii otwartej seniorek (po raz pierwszy rozgrywanej w MŚ tej Federacji) wystartuje wielokrotna medalistka ME, MP oraz PP - Sempai Katarzyna Kasperek (1 kyu). W kategorii juniorów, po raz pierwszy w startach Polaków, pilotażowo wystąpi Sempai Kacper Kacperek (1 kyu). Trenerem ekipy jest Sensei Jacek Kasperek (4 dan), a jej kierownikiem Sensei Sebastian Wacławski (2 dan). Koszt wyjazdu zawodników i opiekunów pokrywa w całości Małopolski Klub Karate.

W zawodach wystąpią seniorzy i juniorzy, reprezentujący różne organizacje i style karate z Europy, Azji, Australii, Ameryki Północnej i Południowej. Mistrzostwa  będą rozegrane  w systemie odmiennym od znanego nam knockdown karate. Zawodnikom nie będzie wolno kopać low-kick, a sędziowie będą przyznawać m.in. wazaari, za dynamiczne nie blokowane kopnięcia w korpus. Udział w tym turnieju wymagał odmiennych wielomiesięcznych przygotowań, preferujących bardzo szybkie przemieszczanie się i stosowanie wysokich dynamicznych kopnięć.

Warto przypomnieć, że w III Mistrzostwach Świata w 2010 roku Sensei Roman Misiaszek (Kraków Oyama) zdobył IV miejsce i Puchar Najwaleczniejszego Zawodnika. Drugi nasz reprezentant- Sensei Jacek Walaszczyk (Katowice Goliat) po wyrównanym pojedynku odpadł w eliminacjach. W IV Mistrzostwach Świata w 2013 roku wystartowali z kolei Sensei Dominik Rzepka i Sensei Jacek Mazurkiewicz (obydwaj z Krakowa), którzy po twardych walkach eliminacyjnych musieli uznać wyższość utytułowanych zawodników z Japonii i Brazylii.

Należy podkreślić, że również w kwietniu br., odbędą się DAGEKI Mistrzostwa Świata w Kontaktowym Karate w Kanadzie, Montreal 2016 z udziałem licznej reprezentacji OYAMA PFK w tradycyjnych konkurencjach Knockdown, Semi-knockdown oraz Kata.


ŻYCZYMY OWOCNYCH PRZYGOTOWAŃ I UDANEGO WYSTĘPU w TOKIO, OSU!

pokaż cały kalendarz

strzałka do góry
Ładuję stronę ...