Wybierz język 
Gość

Karate Warszawa : Śródmieście, Wilcza 大山 武道

Zapisy na sezon 2017/2018

Nie trzeba zapisywać się wcześniej, wystarczy zjawić się na sali.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości odbycia darmowego treningu.

Po pierwszym treningu istnieje możliwość bezpośredniego zapisania się do klubu
u instruktora prowadzącego zajęcia.

 

ul. Wilcza 53 - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Gustawa Morcinka

Grupa początkująca / zaawansowana

- poniedziałek, czwartek

17:00 - 18:00

techniki karate, ćwiczenia koordynacyjne, rozciągające, siłowe, taktyka walki

- sobota (Dojo Esperanto)

13:00 - 14:30

kihon kata, kobudo kata

Oyama Karate - pełnokontaktowy styl karate, którego twórcą jest Soshu Shigeru Oyama 10 Dan.

Shigeru Oyama w 1983 roku, jako Saiko Shihan (Najwyższy Mistrz, 10 Dan), chcąc realizować swoją wizję pełnokontaktowej sztuki walki, opuścił szeregi IKO karate kyokushin, kierowanej przez Masutatsu Oyama i założył Organizację Oyama Karate. Do stylu wprowadził wiele elementów nowoczesnych z innych sztuk walki np kick boxingu thai boxingu oraz innych.

Styl OYAMA jest rozwijany pod kątem sztuki i samoobrony oraz wielo konkurencyjnej dyscypliny sportowej. Shigeru Oyama odrzucił doktrynę walki wzięta z Goyu-ryu i Kyokushin, wprowadzając szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Takiej filozofii walki podporządkował cały system szkolenia. Zmienił niektóre bloki, uderzenia oraz formy, rozwinął pracę nóg i położył duży nacisk na rotacyjną pracę ciała.

Nowe autorskie kihon kata stanowią pomost pomiędzy uczeniem podstaw a realną walką. W połączeniu z zaawansowanymi ponad stylowymi formami, uznanymi za klasykę karate, jak np. Seienchin czy Kanku-dai, tworzą reprezentatywny obraz kształtowania się kontaktowego karate na przełomie XX i XXI wieku.  Zaawansowani karatecy praktykują także oryginalne formy z bronią (Bo, Tonfa i Sai). Kata jak i układy z kobudo są również prezentowane w ramach współzawodnictwa sportowego.

W stylu Oyama obowiązuje autorski system szkolenia dzieci, dostosowany do ich możliwości psychicznych i fizycznych oraz oryginalny model szkolenia młodzieży i dorosłych. Stawia on w pierwszym rzędzie na praktyczne korzyści wynikające z uprawiania karate - dobre zdrowie, poczucie bezpieczeństwa oraz systematyczne kształtowanie charakteru ćwiczącego.

 

sensei Kamil Kuszewski 1 Dansenpai Jędrzej Kuszewski 1 kyu
telefon: 732 283 884telefon: 732 283 882


Dlaczego karate?

Treningi karate to pożyteczna i ciekawa forma spędzania czasu wolnego. Karate warto uprawiać z wielu powodów. Dla nas jest to alternatywny sposób spędzania czasu po szkole lub po pracy - zamiast siedzenia w domu przed komputerem, czy telewizorem. Treningi karate są też doskonałą formą dania upustu młodzieńczej energii, niejednokrotnie być może nawet wyładowania nadmiernej agresji.

Bardzo ważny jest też wpływ tego  sportu na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Treningi karate cechuje sysmetryczny rozwój obu stron ciała, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju. Karate jest dyscypliną kształtującą wysoki poziom koordynacji.

Sytuacje, jakie zmieniają się podczas walki z przeciwnikiem wymagają od ćwiczącego umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się warunki i błyskawiczny wybór odpowiednich technik prowadzących.

Karate wymaga ciężkiej i mozolnej pracy na treningu, rozwija tym samym u ćwiczącego wysoką koncentrację i panowanie nad swym ciałem i umysłem.

Karate rozwija doskonale zwinność i gibkość, poszerzając zakres ruchów w stawach, co korzystnie wpływa na elastyczność mięśni i ścięgien u rozwijającej się młodzieży, wzmacnia aparat więzadłowo-mięśniowy, przyczyniając się tym samym do harmonijnego rozwoju organizmu i zapobieganiu wadom postawy. Jest to ważny aspekt dla każdego kto spędza dużo czasu za biurkiem w szkole lub w pracy.

Podczas treningu karate pracujemy nad sprawnością fizyczną, zwiększając swoją motorykę, aby w efekcie móc nauczyć się samoobrony, a w przyszłości zostać nawet mistrzem tej sztuki walki.

Karate jest doskonałym środkiem hartującym organizm. Konfrontacja z partnerem nie raz prowadzi do mało przyjemnych, a nawet bolesnych kontaktów u początkujących. Z czasem adaptacja bólu prowadzi  do  jego znoszenia, a ćwiczący  nabiera  umiejętności panowania nad nim i nabierania postawy walecznej, która nie ukazuje słabości. Jest to pierwsza lekcja ucząca młodych karateków patrzenia w oczy przeciwnikowi i tym samym pokonywanie słabej strony charakteru.

Karate przyczynia się do rozwoju umiejętności zdobywania celów. Wszyscy pracujemy, by poprawić swoje umiejętności jak najlepiej potrafimy, z uporem dążymy do perfekcji i tym samym mamy większą szansę ukształtowania tej cechy swojej osobowości.

Karate jest to sport indywidualny, ktróry spełnia potrzebę przynależności. To sprzyja poczuciu bycia wyjątkowym. Poczucie przynależności do grupy praktykującej sztukę walki stanowić może „ochronę” przed wdawaniem się dziecka w niewłaściwe towarzystwo.

Jak dojechać?

strzałka do góry
Ładuję stronę ...