Wybierz język 
Gość

Rozpoczynamy nowy sezon!

OSU!, Drodzy Shihan, Sensei i Sempai Z okazji rozpoczynającego się sezonu sportowo-szkoleniowego 2023/2024 pragnę Was gorąco zaprosić na treningi Oyama karate w nowym roku szkolnym i życzyć udanego sezonu, OSU! Hanshi Jan Dyduch 8 dan z Zarządem Związku

więcej »

Treningi Karate dopiero od września 2023 r.

Treningi karate dopiero od września 2023 r.

więcej »

Egzaminy na stopnie uczniowskie kyu - marzec 2020

21 marca 2020 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędą się egzaminy na stopnie uczniowskie kyu.

więcej »

TELEDYSK PIOSENKI "NA SZCZYT"

Sensei Marcin Siegieńczuk 3 dan (Białystok), autor i wykonawca piosenki pt. NA SZCZYT nagrał teledysk propagujący Oyama karate, który można oglądać na kanale:

więcej »

Noc Muzeów w Centrum Olimpijskim z OYAMA Karate

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza wszystkich sympatyków wschodnich sztuk walki na wyjątkową Noc Muzeów w Centrum Olimpijskim. W nadchodzących letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zostaną po raz pierwszy rozegrane olimpijskie zawody karate. Specjalnie z tej okazji Muzeum przygotowało wyjątkowe pokazy wschodnich sztuk walki. Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w naszym treningu OYAMA Karate.

więcej »

XXIV Mistrzostwa Polski, Puchar Polski OYAMA PFK

XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata, Rzeszów. Puchar Polski OYAMA CUP w konkurencji Knockdown, Rzeszów. Jak co roku nasza ekipa wróciła z medalami Mistrzostw i Pucharu Polski.

więcej »

Drodzy Shihan, Sensei, Sempai, OSU!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, Składam Wam Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowia i Wszelkiej Pomyślności. OSU!

więcej »

Krzysztof Oporski 40. uprawiania Karate

W październiku 2017 roku sensei Krzysztof Oporski, wice prezes Stołecznego Klubu Oyama Karate, obchodził 40 lecie uprawiania Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowo-szkoleniowych i organizacyjnych.

więcej »

Piknik rodzinny w SP 234

Szkoła Podstawowa nr 234 w Warszawie, występ naszych karateków na pikniku. Oto jak bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym 10 czerwca.

więcej »

XVII Międzynarodowy Miting OYAMA Karate w Polsce

W Krakowie, odbył się XVII Międzynarodowy Mityng Sportowo-Szkoleniowy OYAMA Karate w Polsce z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W KRAKOWIE (1991-2016). W seminarium połączonym z egzaminem na stopnie mistrzowskie i brązowe pasy, udział wzięło blisko 100 instruktorów i zawodników z Polski, Niemiec, Węgier, Estonii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

więcej »

XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK

W dniach 27-28 maja 2017 r., w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach walki, w których wzięło udział blisko 400 zawodników z 36 klubów, w tym dwóch z Kyokushin Tezuka Group. Organizatorem był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 4 dan na czele, a współorganizatorami Urząd Gminy w Andrychowie i Klub Karate Mawashi z Choczni.

więcej »

XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata

XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata Turek, 25.03.2017. Marko Pralas Mistrzem Polski w kategorii - dziecko chłopcy

więcej »

Nowy informator KIHON i KATA OYAMA Karate

Z okazji jubileuszu 25-lecia Oyama karate w Polsce, w 2017 roku został wydany kolorowy samouczek pt. „Kihon i Kata OYAMA karate”, który zawiera ważne i potrzebne informacji dla wszystkich ćwiczących.

więcej »

Ogólnopolskie seminarium "Kata walki"

W dniu 7 stycznia 2017 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone, w Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Oyama Karate poświęcone nauce nowych form walki: KUMITE NO KATA 1-3. Pomimo siarczystego mrozu w całym kraju, dochodzącego do -25 C, w szkoleniu udział wzięło blisko 240 przedstawicieli z 45 klubów.

więcej »

Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka

W dniach 26-27 listopada 2016 roku, w reprezentacyjnym Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt, Semi-knockdown i Knockdown, w których wystartowało blisko 500 osób

więcej »

XVI Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne

XVI Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne OYAMA IKF z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W POLSCE odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie z udziałem OYAMA IKF - Hanshi Jana Dyducha 8 dan.

więcej »

TVN Turbo, Filip Chajzer, Jak to się stało?

Niedziela 18 września, 17:15 - 17:45 Jak to się stało? (odc. 3), Filip Chajzer - Złamie deskę czy rękę?

więcej »

Sport - nawyk na całe życie

Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka – warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we szystkich okresach życia.

więcej »

Karta członkowska OYAMA PFK

Tegoroczna karta członkowska naszej Federacji ma wymiary karty kredytowej i została wykonana z plastyku. Na rewersie znajduje się zdjęcie zmarłego Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan, twórcy stylu OYAMA oraz Hanshi Jana Dyducha 8 dan, prezesa OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate.

więcej »

Terminy pierwszych treningów

Pierwszy trening już sobotę. Zaczynamy od treningu Kata. Przed nami kolejny sezon szkoleniowo-sportowy, który wypełnimy pracowitymi treningami. Przed nami egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie i mistrzowskie.

więcej »

9 th Memorial Karate CUP of ASHURA

IRAN Oyama Karate, Championship 1-2 Sep 2016

więcej »

Rozpoczynamy nowy sezon

Za nami bardzo udany sezon szkoleniowo-sportowy, który wypełniły pracowite treningi. W ich rezultacie, wielu naszych uczniów zdało egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie i wywalczyło medale szeregu prestiżowych zawodów sportowych.

więcej »

Karate zobaczymy na igrzyskach w Tokio

Zaczęły się igrzyska w Rio, ale MKOL podał już listę pięciu nowych dyscyplin sportowych, które zobaczymy na kolejnej letniej olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

więcej »

Mistrzostwa Polski w Rzeszowie

W dniach 21-22 maja 2016 r. w Rzeszowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w konkurencjach KUMITE, w których wzięło udział blisko 330 zawodników z 36 klubów. Ich organizatorem był Klub Sportowy Oyama Rzeszów.

więcej »

MIstrzowstwa Polski Wschodniej w Oyama Karate

W dniu 23.04.2016 r., w Pionkach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA Karate w konkurencjach Kumite. Wystartowało 257 zawodniczek i zawodników z 20 klubów Oyama i Kyokushin Matsushima.

więcej »

DAGEKI Mistrzostwa Świata - sukces w Kanadzie

Bardzo dobrze spisali się Polacy w DAGEKI Mistrzostwach Świata w Kontaktowym Karate, które odbyły się 23.04.2016 r. w Montrealu. Wzięło w nich udział blisko 700 zawodników z wielu organizacji karate z 20 krajów, w tym z Japonii. Organizatorem DAGEKI była Kanadyjska Unia Karate. Nasi reprezentanci zajęli medalowe pozycje w poniższych konkurencjach KUMITE i KATA.

więcej »

Ogólnopolskie Seminarium Mistrzowskie

W dniu 16.04.2016 r. w Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Mistrzowskie OYAMA PFK z udziałem około 110 osób z 27 klubów. W czasie mityngu Hanshi Jan Dyduch wręczył puchary najlepszym sportowcom Oyama Karate w Polsce w 2015 roku.

więcej »

Schematy - wyższe kata Oyama Karate

Modele zaawansowanych i mistrzowskich form bez broni oraz schematów kobudo kata, praktykowanych w Oyama karate.

więcej »

Obóz Oyama Karate - Mierzeja Wiślana 2016

Stołeczny Klub OYAMA Karate serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w obozie sportowo - edukacyjnym, który odbędzie się w Mikoszowie na Mierzei Wiślanej, w terminie: 26.06-09.07.2016r.

więcej »

II sesja seminarium dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim na 1 dan

W sobotę 5 marca 2016r. w Radomiu w godzinach 10.00 do 19.00 odbywało się seminarium przygotowujące kandydatów na egzamin na stopnie mistrzowskie.

więcej »

R.I.P. SHOSHU SHIGERU OYAMA 10 DAN

Odszedł nasz Wielki Mistrz SHOSHU SHIGERU OYAMA 10 DAN R.I.P - 07.07.1935 - 14.02.2016

więcej »

Treningi w ferie zimowe luty 2016

Treningi karate w ferie zimowe tylko na Esperanto 5. SP 234. Poniedziałek i czwartek. 19:00 - 20:00 grupa początkująca i średniozaawansowana. Od 20:00 do wyczerpania baterii grupa Superman.

więcej »

Zawody Oyama Karate w Kata

W sobotę 12.12.2015r. odbyły się zawody klubowe Stołecznego Klubu Oyama Karate w konkurencji kata. Zawodnicy oceniani byli pod kątem ogólnej znajomości poszczególnych kata, poprawności wykonania technik, oraz walorów estetycznych.

więcej »

Jesienne egzaminy na stopnie uczniowski Kyu

28 listopada 2015r. odbył się jesienny egzamin na kolejne stopnie uczniowskie Kyu.

więcej »

OYAMA TOP XVI Puchar Polski

Sukcesem Tomka Kusaka kończymy XVI Puchar Polski OYAMA TOP w Piotrkowie Trybunalskim 21-22.11.2015.

więcej »

Światowy dzień karate - Karate no hi - 空手 の 日

Corocznie 25 października obchodzony jest na całym świecie DZIEŃ KARATE (jap. „karate no hi”). W tym dniu w 1936 roku odbyło się w Naha na Okinawie w Showa Kaikan spotkanie w

więcej »

Zawody sprawnościowe OYAMA Karate

W dniu 17 października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sprawnościowe w naszym klubie. W zawodach wzięło udział 25 zawodników w wieku od 5 do 12 lat.

więcej »

I Ogólnopolskie Seminarium OYAMA Karate w kata i kobudo

W dniu 10 października 2015 r. w Krakowie, w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA Karate, w którym wzięło udział około 260 osób, w tym: szefowie klubów, kierownicy wyszkolenia technicznego, instruktorzy, oraz kandydaci do udziału w egzaminie mistrzowskim w 2016 r.

więcej »

Zapisy do grupy podstawowej - wrzesień 2015

Zapraszamy na treningi dzieci, młodzież oraz dorosłych. Otwarte treningi dla osób które, chcą sprawdzić specyfikę i formę prowadzenia zajęć.

więcej »

Obóz letni Gawrych Ruda

Obóz letni "Z historią na sportowo - Suwalszczyzna 2015"

więcej »

Ogólnopolski egzamin na brązowe pasy (2 i 1 kyu)

Dnia 12 czerwca 2015 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone, w Krakowie-Nowej Hucie, odbył się ogólnopolski egzamin na brązowe pasy (2 i 1 kyu), do którego przystąpiło 71 zawodników z 27 klubów Oyama Karate.

więcej »

Puchar Europy Oyama IKF oraz XX Mistrzostwa Polski w Wieliczce

Otwarty Puchar Europy Oyama IKF oraz XX Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Wieliczce. Tomasz Kusak w Pucharze Europy OYAMA IKF zajął 3 miejsce w kategorii SEMI-KNOCKDOWN (Juniorzy 14-18 lat) do 60kg.

więcej »

Seminarium Szkoleniowe Oyama Karate KUMITE

Ogólnopolskie Seminarium Oyama Karate poświęcone KUMITE, adresowane do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, instruktorów, sędziów oraz osób zaawansowanych (od 4 kyu wzwyż).

więcej »

Wiosenna sesja egzaminacyjna marzec 2015r.

Uczniowie naszego klubu zdają egzaminy z dotychczas nauczanych technik karate.

więcej »

Treningi w czasie ferii zimowych....

Od 19 stycznia do końca miesiąca w każdy poniedziałek i czwartek treningi odbywać się będą w Dojo w Szkole Podstawowej 234 przy ulicy Esperanto 5. Grupa średnio zaawansowana o godzinie 19:00, grupa zaawansowana o godzinie 20:00. Na godzinę 19 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć treningi karate.

więcej »

Klubowe zawody w kumite - grudzień 2014

Zawody klubowe w kumite cieszą się coraz większą popularnością i dobrze, bo świadczy to o tym, że jest dużo osób, którzy cenią sobie praktykę i mają odwagę sprawdzić się w walce.

więcej »

XV Puchar Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate

Stołeczny Klub Oyama Karate reprezentowało pięciu zawodników. Anna Rutkowska zajęła I miejsce, a Tomasz Kusak zajął III miejsce.

więcej »

Puchar Polski Wschodniej, Lublin’2014

W dniu 25 października br. w Lublinie, w hali sportowej Szkoły Podstawowej na 52 odbył się I Otwarty Puchar Polski Wschodniej w Oyama Karate w konkurencjach walki.

więcej »

Zawody klubowe Stołecznego Klubu Oyama Karate

W ostatnią sobotę, 25.10.2014r. w głównym Dojo naszego Klubu (ul. Esperanto 5 w Warszawie) odbyły się zawody w kumite, pod przewodnictwem shihan Piotra Bakonia 5 dan.

więcej »

Seminarium i Zjazd Sprawozdawczy OYAMA PFK

W dniu 11.10.14, w hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK z udziałem prezesów klubów oraz szefów wyszkolenia technicznego Oyama Karate.

więcej »

Mistrzostwa Polski Północnej w Oyama Karate, Słupsk 2014

W dniu 04.10.2014 r. w Słupsku, w Hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej w Oyama Karate pod patronatem Prezydenta oraz Starosty Miasta Słupsk.

więcej »

Sukces Polaków w Austalii

Bardzo dobrze spisała się dwójka naszych reprezentantów w Otwartych Mistrzostwach Australii w Karate Kyokushin w Sydney, gdzie w konkurencji Knockdown, Roman Misiaszek wywalczył złoty medal w kategorii lekkiej, a Damian Krupka srebrny w kategorii średniej.

więcej »

Ogólnopolski egzamin w Krakowie

Ogólnopolski egzamin na brązowe pasy (2 i 1 kyu)

więcej »

Mistrzostwa Polski OYAMA KARATE w kumite

W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski OYAMA Karate

więcej »

strzałka do góry
Ładuję stronę ...