Wybierz język 
Gość

OYAMA TOP XVI Puchar Polski

Sukcesem Tomka Kusaka zakończyliśmy XVI Puchar Polski OYAMA TOP w Piotrkowie Trybunalskim 21-22.11.2015. W dwudniowych mistrzostwach wystartowało 330 zawodników z 37 klubów, w tym z Kyokushin Karate Tezuka Group i Kyokushin Karate Matsushima.

fot. Od lewej: sensei Tomasz Florkiewicz 3 dan, Tomasz Chrustowicz, Anna Rukowska, Juliusz Kosewski, Maciej Kalinowski, shihan Piotr Bakoń 5 dan oraz Tomasz Kusak.

Podsumowując: Tomasz Chrustowicz 1 miejsce -80kg w kategorii Młodzieżowcy (18-22 lat), Juliusz Kosewski 1 miejsce -70kg w kategorii Młodzieżowcy, Tomasz Kusak 1 miejsce -60kg w kategorii Juniorzy, Anna Rutkowska 2 miejsce +60 w kategorii Seniorki oraz Maciej Kalinowski 3 miejsce -90kg w kategorii Młodzieżowcy.

fot. Tomasz Kusak zdobył puchar najlepszego juniora Pucharu Polski

W sobotę, w godzinach przedpołudniowych, rozegrano zawody w konkurencji Lekki Kontakt na trzech polach walki. Juniorzy Młodsi (12-14 lat) po raz pierwszy od Pucharu Europy OYAMA IKF Wieliczka 2015 walczyli z użyciem low-kick. Walki były zacięte i rozpalały na trybunach licznie zgromadzonych rodziców.


fot. Tomasz Chrustowich, Anna Rukowska, Juliusz Kosewski, Maciej Kalinowski,


Rywalizacja w prestiżowej konkurencji Knockdown, jak zwykle, stała na bardzo wysokim poziomie sportowym i przyniosła wiele zmian. W tym roku, Panie walczyły w dwóch połączonych kategoriach wiekowych imponując twardością i skutecznością.


fot. Piotr Jaruga fotografia


W przypadku Panów, dzięki sprawdzonemu podziałowi na Młodzieżowców i Seniorów, mieliśmy możliwość oglądania bardzo wielu zdolnych i świetnie rozwijających się zawodników poniżej 23 roku życia.

W kategorii Seniorzy i Seniorzy starsi oglądaliśmy efektowne powroty po latach Macieja Gizińskiego i pomyślne zmiany kategorii wiekowej przez świetnych zawodników Romana Misiaszka i Jarosława Kisiel

Puchary dla Najlepszej Seniorki i Najlepszego Seniora OYAMA TOP otrzymali Justyna Cyrulik (Kraków Oyama) i Michał Orzechowski (Piotrków Trybunalski).

W drugim dniu rozegrano konkurencję Semi-knockdown. Tytuły: Najlepszej Juniorki i Najlepszego Juniora Pucharu Polski przypadły Julii Gibek (Kraków OYAMA) i Tomaszowi Kusakowi (Warszawa).


fot. Piotr Jaruga fotografia

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów! OSU!


2015-11-22 18:37:58

strzałka do góry
Ładuję stronę ...