Wybierz język 
Gość

Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka

Bardzo dobry występ zawodników Oyama karate!

W dniach 26-27 listopada 2016 roku, w reprezentacyjnym Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt, Semi-knockdown i Knockdown. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemeja.

Organizatorem zawodów, w których wystartowało blisko 500 osób. W ME wzięli udział zagraniczni goście z 13 krajów, reprezentujący style karate: KYOKUSHIN i OYAMA.

Zawody zaszczycił swoją obecnością Prezes IKO Kyokushin Kaikan Tezuka Group – Kaicho Toru Tezuka 9 dan (Japonia), Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan i Przewodniczący Europejskiej Organizacji Kyokushinkai Tezuka Group - Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 dan.


Uroczyste rozpoczęcie zawodów. Foto: Radosław Dyduch

Sędzią Koordynatorem z ramienia OYAMA IKF był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec). Zawodom towarzyszyli liczni dziennikarze regionalnej telewizji i prasy.

Po ceremonii otwarcia odbył się pokaz karate pod kierownictwem Sensei Daniela Mielcarka (Strzegom).

Sensei Daniel Mielcarek w akcji. Foto: Radosław Dyduch

W sobotę rano przeprowadzono konkurencje w Kata, Kata z bronią oraz w Kata drużynowym. Ze strony OYAMA IKF najlepszymi zawodnikami okazali się: Angela Szulc i Jakub Kowalik (oboje z Piotrkowa Trybunalskiego), którzy zdobyli po dwa złote medale w Kata i Kobudo.

Anna Rutkowska I miejsce w konkurencji Knockdown Młodzieżowców 18-22 lata do 60 kg. Foto: Radosław Dyduch

Tego samego dnia po południu, rozegrano pojedynki w prestiżowej konkurencji Knockdown, w której wystartowali Młodzieżowcy i Seniorzy obojga płci, a także Seniorzy Starsi. Dominowali bojowi Gruzini, Polacy oraz twardzi Rosjanie.


Joanna Janiak IV miejsce w konkurencji Knockdown Młodzieżowców 18-22 lata do 60 kg. Foto: Radosław Dyduch

W niedzielę, na trzech matach, zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown. Również i w tych konkurencjach prym wiedli Gruzini, Polacy i Rosjanie.


Foto: Radosław Dyduch

 

  Zobacz galerię zdjęć!reprint: OYAMA Polska Federacja Karate

2016-12-01 08:52:35

strzałka do góry
Ładuję stronę ...