Wybierz język 
Gość

XVII Międzynarodowy Miting OYAMA Karate w Polsce

W dniu 10 czerwca 2017 r., w Krakowie, odbył się XVII Międzynarodowy Mityng Sportowo-Szkoleniowy OYAMA Karate w Polsce z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W KRAKOWIE (1991-2016). W seminarium połączonym z egzaminem na stopnie mistrzowskie i brązowe pasy, udział wzięło blisko 100 instruktorów i zawodników z Polski, Niemiec, Węgier, Estonii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Z naszego klubu na kolejne stopnie zostali promowani:

- Marcin Kapsa 2 dan

- Przemysław Kosewski 1 dan z wyróżnieniem

- Adam Choszczyk 1 dan

 

Uczestnicy egzaminu. Foto: Radosław Dyduch

Egzaminowi i seminarium przewodniczył Hanshi Jan Dyduch 8 dan we współpracy z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan (Kraków) i Shihan Andrzejem Tomiałowiczem 5 dan (Lubsko). Opiekę medyczną nad uczestnikami Mityngu sprawowali lekarze: Sensei Piotr Przybysz 4 dan (Łódź) i Sensei Ireneusz Kurnik 4 dan (Kraków). W czasie ceremonii otwarcia, Prezydent OYAMA IKF - Hanshi Jan Dyduch przedstawił założenia organizacyjno-programowe Mityngu oraz zadania szkoleniowe Związku, przypadające na najbliższe dwa lata.

Ceremonia otwarcia. Foto: Radosław Dyduch

Wielogodzinny test techniczny, obejmował prezentację wszystkich technik, kombinacji, kihon- kata, zaawansowanych kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo,Tonfy i Sai. Równolegle przeprowadzono warsztaty i konsultacje w zakresie wdrażanych, nowych form: Kumite No Kata 1-3. Zrealizowano także planowe szkolenie w ramach programu „Sport przeciw wykluczeniom” z udziałem młodzieży i instruktorów.

Sensei Marcin Siegieńczuk. Foto: Radosław Dyduch

W czasie części praktycznej- Kumite, kandydaci do stopni mistrzowskich oraz na 1 i 2 kyu stoczyli ciężkie walki ze stale zmieniającymi się przeciwnikami. Były to wymagające pojedynki, zmuszające zdających do bardzo dużego wysiłku i pokonywania swoich słabości.

W wyniku dwuczęściowego egzaminu, 27 osób zostało promowanych na stopnie mistrzowskie, 1 5- na 1 kyu i 12 - na 2 kyu. Pięć osób nie zaliczyło w całości testu /w pierwszym bądź w drugim terminie/. Na czele licznego zespołu trenersko-instruktorskiego, organizującego i kontrolującego przebieg walk, stali: Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Kraków), Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 dan (Lubsko) i Sensei Mirosław Osika 4 dan (Kraków).

Na zakończenie seminarium, Hanshi Jan Dyduch podziękował zebranym za liczny udział w Mityngu i za bardzo dobre przygotowanie się do egzaminu. Szef Federacji zapowiedział następny test mistrzowski w ramach dwudniowego XVIII Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA IKF, w czerwcu 2019 roku, którego gospodarzem będzie jeden z wiodących klubów Polski centralnej.

Podziękowania dla Sensei Przybysza. Foto Radoslaw Dyduch

Następnie Sensei Adam Sochan 4 dan, w imieniu Łódzkiego Klubu Karate „Neko”, wręczył Sensei Piotrowi Przybyszowi 4 dan list okolicznościowy i tori z podziękowaniami za jego wieloletnią, bezinteresowną i owocną pracy na rzecz Stowarzyszenia. Gospodarz Mityngu- Krakowski Klub OYAMA zorganizował poczęstunek dla uczestników egzaminu mistrzowskiego oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Uroczyste wręczenie pasów i certyfikatów mistrzowskich odbędzie się w czasie Ogólnopolskiego Seminarium OYAMA PFK w Kumite, w Krakowie, w dniu 07.10.2017 r.

reprint strony : http://oyama-karate.pl/artykul.php?id=9g

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM MITYNGU
ZA AKTYWNY UDZIAŁ I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

HANSHI JAN DYDUCH KIERUJE SZCZEGÓLNE WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI
DO GMINY MIEJSKIEJ KRAKÓW, WYDZIAŁU SPORTU URZĘDU MIASTA KRAKOWA
ZA DALEKO IDĄCĄ POMOC ORGANIZACYJNĄ I FINANSOWE WSPARCIE
JUBILEUSZU XXV LECIA OYAMA KARATE W KRAKOWIE
OSU !

 

przestań się zamartwiać, nurzać w przeszłości, bo tu już sam z siebie
odtwarzasz to, czego chętnie byś pozbył.

2017-06-13 11:19:26

strzałka do góry
Ładuję stronę ...