Wybierz język 
Gość

Piotr Bakoń - shihan 5 dan

Działalność naszego Klubu skierowana jest do wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wzbogacenia swojej aktywności życiowej o nowe doświadczenia i widzą taką potrzebę wśród swoich bliskich, w tym dzieci. Jeżeli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie jesteś właśnie taką osobą.

Wszyscy słyszymy, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Niestety, dzisiejsze czasy skłaniają nas raczej ku bierności w tym zakresie. Po całym dniu pracy czy nauki myślimy tylko o tym żeby odpocząć, najlepiej w fotelu albo przy komputerze. Twierdzimy, że brakuje już sił i czasu na to, żeby się poruszać.

Uczymy się tutaj walczyć i bronić. Walkę możemy wykorzystać w zawodach, a umiejętność obrony – w życiu. Własne postępy możemy sprawdzić na egzaminach, co jest szczególnie ważne dla dzieci i młodzieży. Nasz klub należy do Polskiej Federacji Karate, istnieje więc możliwość startowania w zawodach klubowych i ogólnopolskich – w walkach i w kata, czyli w ćwiczeniach formalnych. Nie ma jednak takiego obowiązku, można poprzestać na treningach. Jest więc również miejsce dla tych z Was, którzy nie mają ochoty walczyć, a chcą jedynie poćwiczyć dla zdrowia.

Nasz Klub oferuje także letnie obozy sportowo-rekreacyjne, w czasie których dzieci uczestniczą w treningach karate i jeżdżą na wycieczki w ciekawe miejsca. Opiekę nad nimi pełni wykwalifikowana kadra instruktorów i wychowawców.

Kilka prawd o sporcie, warto je przypomnieć:

  • SPORT TO ZDROWIE! - to nie banał, lecz fakt poparty naukowo!
  • na sport nigdy nie jest za późno, ale im wcześniej tym lepiej!
  • żeby uprawiać sport wystarczą dobre chęci!
  • uprawianie sportu wspaniale wypełnia czas wolny!
  • wpływa pozytywnie na zdolność koncentracji uwagi!
  • wspomaga walkę ze słabościami poprzez ćwiczenie silnej woli!
  • poprawia nastrój i zwiększa pewność siebie, a uśmiech coraz częściej gości na twarzach naszych i naszych dzieci.
  • sprzyja zawieraniu nowych znajomości!

Artykuły i informacje

Ogólnopolski egzamin na brązowe pasy (2 i 1 kyu)

Dnia 12 czerwca 2015 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone, w Krakowie-Nowej Hucie, odbył się ogólnopolski egzamin na brązowe pasy (2 i 1 kyu), do którego przystąpiło 71 zawodników z 27 klubów Oyama Karate.

Oyama Karate Warszawa

strzałka do góry
Ładuję stronę ...